БДП

Учебната 2025 -2026 година

ПРОГРАМА И ПЛАН

ЗА  ДЕЙСТВИЕ  ЗА БЕЗОПАСНОСТ НА

ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

ЗА  2025 -2026 УЧЕБНА ГОДИНА

 

На Международния ден на детето във връзка с инициативата „БЪДЕЩЕТО НА ПЪТЯ“ учениците Джемре Хасан VI а клас и Дилек Конали VII в клас се превърнаха в ученически патрули. Те бяха облечени със специални светлоотразителни жилетки и раздаваха листовки, с които напомняха на родители, ученици и шофьори да пазят децата на пътя, насърчаваха културата на внимание и отговорност на пътя, показваха, че безопасността е грижа на всички. Посланието, което те отправиха е „Днес е Денят на детето – пазете децата, защото те са бъдещето на България! “

„Давайте пример“ – Дни на безопасността на пътя

🚦📚 Учениците от ОУ „Св. Климент Охридски“  взеха участие  във викторината по БДП „Да запазим децата на пътя“, която се проведе на 13.03.2026 г.  Тя бе  организирана от Община Бургас и Центърът за подкрепа на личностното развитие и се проведе в Културен център „Морско казино“.

Нашият отбор: Дилек Конали 7 в клас – капитан на отбора, Дария Дунева – 7 б клас, Никола Аристотелов – 5 а клас, Кристиян Михайлов – 5 а клас и Джемре Хасан 6 а клас и тази година показаха знания, бърза мисъл и отговорно отношение към правилата на пътя.

По време на викторината участниците отговаряха на въпроси, свързани с пътните знаци, правилата за движение и безопасното поведение на пътя. Те демонстрираха отлична подготовка, екипна работа и голям интерес към темата за безопасността.

Инициативата има за цел да насърчи учениците да бъдат по-внимателни и отговорни участници в движението – като пешеходци, велосипедисти и бъдещи водачи.

Поздравления за всички участници за активността и показаните знания!

„Давайте пример“ – Дни на безопасността на пътя

На 09.03.2026 г. в ОУ „Св. Климент Охридски“ се проведе училищен кръг на викторина по БДП „ Да запазим децата на пътя“. Участваха ученици от V – VII клас, които бяха разделени на три отбора. Учениците се справиха отлично, а победителите от викторината ще представят училището ни на Общинския кръг, който ще се проведе на 13.03./петък / в КЦ „ Морско казино“.

„Давайте пример“ – Дни на безопасността на пътя

Учениците от III „в“ клас се включиха в образователен тест за деца „Без грешки на пътя“ организиран от Асоциация на българските застрахователи в партньорство с Главна дирекция „Национална полиция“. Децата се справиха отлично. От десет въпроса имаха десет верни отговора. Получиха грамота за постигнат максимален резултат.

„Давайте пример“ – Дни на безопасността на пътя

В тематичния ден по безопасност на движението учениците от 2.А клас решаваха съставни текстови задачи, свързани с темата, четоха текст, отговаряха на въпроси към него и разбраха, че безопасността на пътя е най- важна, а с помощта на кръстословица затвърдиха основните понятия, изучени по БДП. Учениците решиха отлично теста „Без грешки на пътя“ на“ Асоциация на българските застрахователи“ и ГД „Национална полиция“ и получиха грамота. След това изпяха изучената в първи клас песен „Деца по зебрата“.

„Давайте пример“ – Дни на безопасността на пътя

Учениците от I – IV клас се включиха активно в инициативата Дни на безопасността на пътя. Те създадоха прекрасни рисунки на тема „Давайте пример“, с които ни напомнят колко е важно да бъдем внимателни и отговорни участници в движението.

На 17.02.2025г. в ОУ „Св. Климент Охридски“ Бургас се проведе училищен кръг на Националната викторина по БДП „ Да запазим децата на пътя“ в класовете на прогимназиален етап. По регламент състезанието се проведе в три кръга: решаване на тест-листовка, викторина, а в трети кръг учениците от отборите „Автомобил“, „Пешеходец“ и „Светофар“ трябваше да подредят правилно действията за оказване на първа долекарска помощ. Взискателното жури /комисията по БДП/ оценяваше безпристрастно и строго всеки тест. След оспорваната надпревара на първо място се класира отбор „Светофар“, който ще предстaви училището на общинското състезание по БДП.

Участие в Общинският кръг от Националната викторина по безопасност на движението – „Да запазим децата на пътя“. Тя се организира и проведе със съдействието на Община Бургас, ОД на МВР – сектор „Пътна полиция”, СБА и БЧК  на 15.03.2024г. в Международния конгресен център гр. Бургас

Викторината се състоя от 5 кръга. В първи кръг състезателите решаваха теоретичен тест-листовка от 20 въпроса, във втори кръг – викторина от 10 въпроса, в трети – решаваха теоретичен тест от 5 въпроса за оказване на първа до-лекарска помощ, в четвърти кръг- подреждаха пъзел от 3 пътни знака и в пети кръг се проведе практическа ситуация – оказване на първа до-лекарска помощ на пострадал при ПТП.

 

На 10.11. 2023г. учениците от II а, II б и II в клас се срещнаха с представители на МВР-гр. Бургас. Темата на срещата беше запознаване с правилата за безопасно поведение на улицата.

 

Учениците Божидара Бойчева от V б клас, Матей Илев от V в клас, Еда Асенова от VI б клас, Стефани Баева от VI б клас и Раян Сандев от VII a клас спечелиха IV-то място на Областен кръг на Национална викторина по БДП „Да запазим децата на пътя“.

Организатори на викторината са Община Бургас, ЦПЛР – Бургас, Пътна полиция, СБА.

Браво, деца!