„Давайте пример“ – Дни на безопасността на пътя
🚦📚 Учениците от ОУ „Св. Климент Охридски“ взеха участие във викторината по БДП „Да запазим децата на пътя“, която се проведе на 13.03.2026 г. Тя бе организирана от Община Бургас и Центърът за подкрепа на личностното развитие и се проведе в Културен център „Морско казино“.
Нашият отбор: Дилек Конали 7 в клас – капитан на отбора, Дария Дунева – 7 б клас, Никола Аристотелов – 5 а клас, Кристиян Михайлов – 5 а клас и Джемре Хасан 6 а клас и тази година показаха знания, бърза мисъл и отговорно отношение към правилата на пътя.
По време на викторината участниците отговаряха на въпроси, свързани с пътните знаци, правилата за движение и безопасното поведение на пътя. Те демонстрираха отлична подготовка, екипна работа и голям интерес към темата за безопасността.
Инициативата има за цел да насърчи учениците да бъдат по-внимателни и отговорни участници в движението – като пешеходци, велосипедисти и бъдещи водачи.
Поздравления за всички участници за активността и показаните знания!